Prof. Dr. Fuat Büyüklü

Fuat Büyüklü Logo
Prof. Dr. Fuat Büyüklü

About me

He was born in August 1976 and graduated from Istanbul University Istanbul Faculty of Medicine in 2000.

 

Between 2000 and 2004, he received Ear, Nose and Throat specialist training at Baskent University Faculty of Medicine, Department of Ear, Nose and Throat, and fulfilled his military service obligation in 2005. He worked at Baskent University Faculty of Medicine, ENT Department between 2005 and 2022 (as a Professor since 2016).

Our treatments

HIGHLIGHTED TOPICS

Rhinoplasty / Septorhinoplasty

The nose, as an organ in the middle of our face that we see in the mirror every day, is a structure that has important social and psychological effects on the individual, as well as its function (breathing, smell, speech, etc.).

Revision Rhinoplasty

If the appearance or function of the nose is impaired after the first nose surgery and it bothers the patient, the necessary procedure is revision rhinoplasty.

Otoplasti (Kepçe Kulak düzeltme)

Normally, the distance of the earlobe from the skull should not exceed 2 cm and its angle with the skull should not exceed 25 degrees.

Cerrahi Dışı Yüz Gençleştirme (Dolgu - Botulinum Toksin)

Botulinum toxin (BoNT) is produced by Clostridium botulinum, a gram-positive anaerobic bacillus.

Allergic Flu (Allergic Rhinitis, Hay Fever)

Allergic reaction is an excessive and inappropriate immune reaction and causes damage to the host.

Sinus Surgery

The most common technique used in the surgical treatment of sinus diseases is endoscopic sinus surgery.

Nasal Congestion – Septum Deviation – Septoplasty

The nose plays a major role in transmitting the air we breathe to the lungs, warming it, humidifying it and filtering foreign/harmful substances in it.

Treatment of The Snoring

There are two main treatment methods available, depending on the degree of impairment in the sleep test and the level and degree of the patient's anatomical problems.

Blefaroplasti (Göz Kapağı Estetiği)

Gözler ve göz çevresi bölge, insan iletişimi sırasında genellikle odak noktasıdır.

Endoskopik Gözyaşı Kesesi Ameliyatı

Göz yaşı sistemindeki tıkanıklıkları gidermek için yapılan ameliyatlardır.

Burun Eti (Konka) Büyümesi (Hipertrofisi) Ve Tedavisi

İlaçlar, cerrahi, radyofrekans ablasyonu, lazer tedavisidir.

Sinüsler - Sinüzit

Kafamızı oluşturan bazı kemiklerin içinde, burun boşluğunun çevresinde yer alan hava boşluklarına sinüs adı verilir.

Dudak Kaldırma/Germe (Lip Lift)

Dudak kaldırma/germe, vermilyon sınırının belirginliğini artırmak için dudakları yeniden şekillendirerek kozmetik görünümünü değiştiren bir...

Dudak ve Damak Yarıkları

Anne karnı döneminde fetüsün dudak damak oluşumunun aksaması ile gelişen ve yüzde orta hat birleşme kusuru nedeniyle ortaya çıkan bir

HASTA YORUMLARI

Fuat beye 2. Burun ameliyatımı oldum. Bir sene oldu ve çok rahatım. İşini hakkıyla yapıyor ve alanında çok başarılı.​

Hakkı Ilgaz​ 1 YIL ÖNCE

Çok iyi bir doktor burun ameliyatı oldum yüzüm şişmedi bile..ağrı sızı olmadı doğru dürüst..kesinlikle tavsiye ederim

Ayten Bakıcı 1 YIL ÖNCE

Rinoplasti ameliyatımı gerçekleştiren sayın doktor Adnan Fuat Büyüklüye sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.Ameliyat sürecim ve sonrası gayet sorunsuzdu.Kesinlikle çok başarılı tavsiye ederim

Nisa Nur 1 YIL ÖNCE

Doktorum beni soğuk diseksiyon yöntemi ile bademciklerimden kurtarmış bir kaç kez kanamam olmasına rağmen ağrım yok denebilcek kadar azdı çok memnun kaldım çok teşekkür ederim...

Umut Ziya 1 YIL ÖNCE

Zor bir Devalüasyon ameliyatı geçirdim. Fuat Bey'e tavsiye üzerine gittim. Ameliyat öncesi ve sonrası ilgi alakasından, alçakgönüllülüğünden ve sorunsuz geçirdiğim operasyondan dolayı çok teşekkür ederim. Bence bölümünde güvenilerek gidilecek doktorlarımızdan biri.

Deniz Emek 1 YIL ÖNCE

Tavsiye üzerine Fuat Bey'e gitmiştim. Hem ameliyat öncesinde hem de sonrasında benimle çok iyi bir şekilde ilgilendi ve ayrıca Devalüasyon ameliyatım da çok başarılı geçti. Doktoruma güveniyorum ve sizlere de tavsiye ediyorum.

Miraç Ramiz 1 YIL ÖNCE

Şubat 2019 da Dr. Adnan Fuat Büyüklü'ye burun tıkanıklığı şikayetiyle gittim. daha önce de bir çok doktora muayene olmuştum, ameliyat olmam gerektiği söylenmişti.. Fuat beyin bana verdiği inançla ameliyatı kabul ettim. Burnumun bir tarafında et , diğer tarafında kemik nefes almama engel oluyordu. inanılmaz güzel bir ameliyat geçirdim. ameliyat sonrası kimseyi ameliyat olduğunuza inandıramazsınız. böylesine hasarsız bir bir ameliyat imkansız. morluk , kızarıklık , şişlik dahi yoktu. çok başarılı bir ameliyattı. artık nefes alabiliyorum. Dr. Adnan Fuat Büyüklüyü herkese tavsiye ederim. Fuat beyin sihirli ellerine güvenebilirsiniz. teşekürler hocam.

İrem Doğan 1 YIL ÖNCE

Kendisi benim deviasyon ameliyatımı yaptı. Hem ameliyat öncesi, hem sonrasından son derece memnunum. İşinde oldukça iyi; gönül rahatlığı ile kendinizi teslim edebilirsiniz.

Aslı Kaynar 1 YIL ÖNCE